Kodeks pracy określa ilość godzin jakie zatrudniony powinien przepracować w ciągu tygodnia. Ale czy napewno pracownicy poświęcają ten czas dla firmy? Na to pytanie może odpowiedzić System Ewidencji Czasu Pracy. System rejestracji zapisuje dokładnie w którym momencie pracownik przychodzi do pracy i o której z niej wychodzi. W ten sposób jesteśmy w stanie określić dokładnie ile czasu każdy z poszczególnych pracowników poświęcił na pracę. Stosowanie naszego systemu prowadzi do zwiększenia efektywności działań pracowników oraz ogólnej dyscypliny panującej w firmie.
Naszym celem jest wzbudzenie i kontrola uczciwości pracowników. Rejestratory Czasu Pracy montowane są w halach produkcyjnych, jak również innych miejscach, gdzie pracownik powinien pracować. W ten sposób jesteśmy w stanie obliczyć ile czasu poświęcił na pracę, oraz na pozostałe czynności, takie jak przebieranie się, przerwy śniadaniowe itd. Oczywiście za to wszystko trzeba mu zapłacić, o ile pracował uczciwie, a więc zachował pewne normy czasowe na poszczególne zajęcia. Stosując nasz system, firma jest w stanie szybko sprawdzić, czy rozliczenia z pracownikami zawsze mają swoje podstawy. Jest to bardzo ważne, gdyż w ten sposób nie tylko kontrolujemy nasze pieniądze, ale także podnosimy standardy pracy oraz jakość naszych pracowników.
Stosowane przez nas systemy są proste w obsłudze i posiadają szerokie możliwości konfiguracyjne. Ponadto dają możliwość instalacji w firmie opartego o karty zbliżeniowe Systemu Kontroli Dostępu. Indywidualna karta pracownika stanowi równocześnie klucz do odpowiednich pomieszczeń. Istnieje możliwość ustalenia kto, kiedy i gdzie ma prawo wchodzić. I oczywiście wszystkie te informacje są rejestrowane i można je zobaczyć na monitorze komputera.
Wbrew pozorom nie jest to droga inwestycja, a zyski z niej bardzo łatwo wyliczyć. Wystarczy przyjąć tylko 20 minut osczędności na jednym pracowniku. W przypadku 24 pracowników mamy już 480 minut, a więc 8 godzin dziennie! Jest to niemal równoważne z zatrudnieniem dodatkowego pracownika, który nic nie robi. A co dopiero, gdy pracowników jest więcej lub pozwalają sobie na większe odstępstwa od pracy.